jooybar-big-1

جویبار، سامانه مدیریت فرآیند، اتوماسیون سازمانی

فرآیندهای کسب و کار قلب تپنده زندگی سازمانی است. سامانه مدیریت فرآیند جویبار شما را قادر می‌سازد تا قلب سازمان خود را به نظم در آورید. فرآیندها را از میان تجربه کارشناسان و کاغذ فرم‌ها در یک جا تجمیع نمایید و آن‌ها را اجرا، پایش، و تنظیم کنید.

برخی قابلیت های جویبار

  • نسخه‌بندی فرآیندها
  • انعطاف در طراحی مجدد هر فرآیند
  • پیگیری فرایندهای در حال اجرا
  • تعریف وظایف خودکار
  • صحت‌سنجی محتویات فرم‌ها
  • تولید فرم به صورت پویا
  • زمان‌بندی برای واگذاری وظایف

slogan-jooybar

 

فرآیندهای سازمانی در دست نیروی انسانی شما

کافی است وظایف را به افراد، نقش‌ها، و سمت‌‌ها، تخصیص دهید، مسیرفرآیند روشن می‌شود. برنامه کاری روزانه افراد، با اولویت در کارتابل وظایف آن‌ها مرتب شده، بهره‌وری آن‌ها را افزایش می‌دهد. صحت‌سنجی محتویات جلوی اشتباهات کاربری را گرفته، اجرای فرآیند را مطمئن می‌سازد.

عملکرد سازمانتان را با گزارشها پیگیری کنید

گزارش های مختلف از داده‌های اجرای فرآیندهای مختلف، قدرت سنجش عملکرد واحدهای سازمانی، فرآیندها و افراد را برای شما فراهم می‌کند.

رفع گلوگاه های سازمان

اجرای فرآیندهای سازمانی در جویبار، به تدریج شما را قادر می‌سازد‌، تا مشکلات و گلوگاه‌های فرآیندهایتان را شناسایی کنید. با باز طراحی فرآیندها، نسخه جدیدی از فرآیند را به اجرا در آورید، و سازمان را یک گام به وضع مطلوب نزدیک کنید. چرخه‌ی طراحی، اجرا، پایش، بازطراحی شما را قادر می‌سازد تا روند تغییر را در سازمانتان به دست بگیرید.

قدرت تجمیع به دیگر سازمانهای دولتی

برنامه ریزی و زمان بندی پروژه‌هایتان را در مایکروسافت پروجکت انجام دهید،‌ اجرای فرآیندها را جویبار به عهده می‌گیرد.

اجرای فرآیندهای پروژه‌ها طبق زمان‌بندی و رعایت پیش‌نیازی، و گزارش پیش‌رفت هر یک از فرآیندها به ابزار مدیریت پروژه قابلیتی دیگر در راستای تجمیع سازمانی است

 

 سامانه جویبار چه ماژولهایی دارد؟

اسناد به‫عنوان ورودی فرآیندها، بستر فرآیندها، و نتیجه فرآیندها اهمیت بالایی را در سازمانها دارند. با حجیم‌تر شدن‫بدنه‌ی سازمان ها، و افزایش تعداد سندها، سازوکار مدیریت محتوا و روند تولید و تأیید‫مستندات نیز با شیوه‌های دستی سخت‌تر میگردد. بستری برای کار گروهی گنجه، کار کردن گروهی در تولید، اصلاح، نگه‌داری، و دسترسی به اسناد را به‫گونه‌ای مدیریت شده هموار ‌می‌سازد؛ آن‌چه که سازمان برای مدیریت اسناد خود نیاز دارد. گنجه با ارائه خدمت بر بستر وب، دسترسی به اسناد مختلف را با ظاهری زیبا، و ساده، در مرورگرها، و سیستم عامل‌های مختلف برای هر یک از کاربران سازمان شما فراهم می‌کند. مدیریت نسخه‌های مختلف گنجه با فراهم کردن امکان پیگیری تکامل یک سند، تاریخچه‌ی تولید آن را در اختیار صاحبان سند قرار می‌دهد. دسترسی به نسخه‌های مختلف یک سند، امکان پیدا کردن و اصلاح ایرادات تولید سند را به سادگی فراهم می‌سازد.

کاتب آن‌چه را که از یک سامانه مدیریت مکاتبات و دبیرخانه انتظار دارید به همراه سادگی برای شما فراهم می‌کند. درک کامل نیازمندی‌های ارتباطی در سازمان رسمیت نامه‌های اداری، ارجاع، پیگیری، و تاریخچه، در کنار سهولت دسترسی از هر کجا، و قدرتمندی در جست‌وجوی نامه‌ها از امکاناتی است که مدیریت مکاتبات کاتب برای شما فراهم می کند. یکپارچگی با نرم‌افزارهای ویرایشگر متن کاتب به راحتی شما در استفاده از ابزارهای استاندارد ویرایش متن احترام می‌گذارد. نامه‌هایتان در وب ویرایش کنید یا در ورد،‌ تفاوتی نمی‌کند، کاتب هر دو را برخط پشتیبانی می‌کند. ارتباط با بیرون؛ دبیرخانه کاتب مدیریت مکاتبات خارجی خودتان را به کاتب بسپارید. اطلاعات ارسال و دریافت نامه‌ها را با کاتب ثبت کنید.

‫برای یکپارچگی مولفه‌ها در معماری سرویس‌گرا، نیاز به زیرساختی مطمئن جهت اشتراک داده‌ها و پیام‌رسانی می‌باشد. ESB ویرا، زیرساختی کارا و انعطاف‌پذیر برای ارتباط انواع سرویس‌ها و مبتنی بر استانداردهای روز ارتباطی است. با این زیرساخت می‌توان یکپارچگی را به صورت چابک در سازمان ایجاد کرده و نیازی به افزودن لایه‌های ارتباطی سنگین بین مولفه‌ها (Middleware) نخواهیم داشت.

با ایجاد ارتباط موثر بین سامانه‌های مختلف سازمان و ایجاد یکپارچگی در فرآیندها و ارتباطات درون سازمان، امکان استخراج داده‌های سامانه‌های مختلف درون سازمان و تبدیل آن‌ها برای ایجاد اطلاعات سطح بالای سازمانی و بارگذاری آن‌ها در انبار‌های داده (Data Warehouse) محیا می‌گردد. با ارائه فرآیند ETL در سازمانو تولید و ارائه گزارش‌های مختلف از وضعیت درون سازمان کنترل و نظارت بر عملکرد سازمان به صورت یکپارچه ممکن گردیده و هدف ما برای ایجاد سازمانی یکپارچه محقق می‌شود.

بهره‌گیری مناسب از روش‌های مدیریت دانش سازمانی، مقدمه‌ی رشد پایدار سازمان است؛ به همین دلیل ابزارهای مدیریت دانش در دنیا به شدت در حال رشد هستند. بروزترین روش‌های طبقه‌بندی و دسترسی به دانش سازمانی، در محصول جستجوگر ویرا بکارگرفته شده‌اند تا مرتبط‌ترین نتایج را برای کارکنان سازمان فراهم کنند. گستره‌ی علمیاتی این سامانه همه‌ی اسناد کاغذی و الکترونیک سازمان، از گزارش‌ها و نامه‌ها تا کاتالوگ‌ها و مجله‌ها است. جستجوگر با بهره‌گیری از انواع الگوریتم‌های جستجو و بازیابی، امکانات جامعی برای دسترسی، جستجو و طبقه‌بندی به اطلاعات فراهم کرده است. این سامانه نیازمندی‌های انواع مشتریان از جمله سازمان‌های اداری/اجرایی و سازمان‌های علمی/پژوهشی را پوشش می‌دهد. جستجوگر در سامانه‌های سازمانی ویرا کاربران می‌توانند از قابلیت‌های جستجوگر ویرا در سامانه‌های سازمانی نیز استفاده کنند. به عبارت دیگر با جستجوگر در سامانه‌ی کاتب، سامانه‌ی گنجه و سامانه‌ی جویبار، جستجو و استخراج دانش از نامه‌های داخلی و دبیرخانه‌ای، اسناد سازمانی، فرآیندها، گزارش‌ها و کلیه‌ی فقره‌های اطلاعاتی ریز و درشت دیگر امکان‌پذیر شده است. بدین ترتیب کارکنان می‌توانند در کم‌ترین زمان به دانش‌های انباشته شده در سازمان دست یابند. همچنین با استخراج دانش از این اطلاعات، به صورت خودکار تجمیعی از مهم‌ترین فقره‌های اطلاعاتی به مدیران عرضه خواهد شد. استخراج و مدیریت دانش سازمان جستجوگر ویرا ابزارهای مدیریت دانش متنوعی از جمله جستجو، استخراج درخت موضوعی و گراف مفاهیم در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد. با جستجوی متنی و تصویری می‌توان به محتواهای مورد نظر به سادگی و در کم‌ترین زمان دست یافت. با استخراج درخت موضوعی علاوه بر طبقه‌بندی مناسب اسناد، می‌توان مقایسه‌ای بسیار سطح بالا میان درخت دانش سازمانی و درخت‌های دانش سازمان‌های مشابه ایجاد کرد تا از بلوغ سازمانی به صورت ناهمگون جلوگیری شود. گراف موضوعات ارتبطات میان موضوعات را نشان می‌دهد و برای دسترسی به دانش‌های انباشته شده در سازمان بسیار مناسب است. همچنین با دریافت گزارش‌های مختلف از جستجوگر ویرا، تغییرات در نگرش افراد و فعالیت‌های سازمان، پیش روی مدیران مجسم خواهد شد.