vira-aboutویراتک از سال ۱۳۸۹ به پشتوانه نیروهای کارآزموده خود که جمعی از برترین فارغ‌التحصیلان و نخبگان کشور هستند، با نگاه کارآفرینی و ایجاد محصولات با کیفیت در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات آغاز به فعالیت نمود. ویراتک در حال حاضر با بیش از ۵۰ نفر سرمایه انسانی نخبه و توانمند و ساختاری متشکل از چهار واحد تخصصی و همکاری پویا با دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های تراز اول کشور به یکی از بزرگترین شرکت‌های دانش‌بنیان فناوری اطلاعات کشور تبدیل شده است.

آن چه این مجموعه را از سایر سازمان‎ها و شرکت‏های همکار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات متمایز می‏سازد، توانایی بالا در زمینه تحلیل و طراحی سیستم‏های اطلاعاتی است که در گام اول ضمن پوشش درست نیازهای کارفرمایان، هزینه رسیدن به هدف و هم‏چنین افزودن به قابلیت‏ها و پشتیبانی از سیستم را برای کارفرما به حداقل ممکن کاهش می‏دهد. هم چنین برخورداری از دانش فنی در حوزه امنیت اطلاعات در کنار دانش تحلیل، طراحی و پیاده سازی سیستم‏های هوشمند، بر قابلیت‏های این مجموعه جوان افزوده است.

ویراتک در ارائه‌ی خدمات خود حد و مرزی نمی‌‌شناسد. باور ما این است که می‌توانیم بهترین محصولات در حوزه‌ی فناوری اطلاعات را تولید کنیم. ما مصمم هستیم علاوه بر توسعه‌ی کیفی محصولات نرم‌افزاری ایرانیان نام ایران را با برترین محصولات خود در سرتاسر جهان سرافراز نماییم.

ویراتک در میان شرکت‌های فناوری اطلاعات کشور به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان، باکیفیت و متمایز مطرح شده است. این مهم مرهون توانمندی و زحمات سرمایه انسانی ویراتک در زمینه طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های هوشمند رایانه‌ای است. ویراتک با ورود خود در هر حوزه، از نیاز مشتریان پا فراتر گذاشته و با ارائه قابلیت‌ها و خدمات ویژه خود، فناوری اطلاعات را به یک اصل مهم و فراموش نشدنی در کسب و کارها تبدیل نموده است.

ویراتک در حال حاضر با بیش از ۵۰ نفر سرمایه انسانی نخبه و توانمند و ساختاری متشکل از چهار واحد تخصصی و همکاری پویا با دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های تراز اول کشور به یکی از بزرگترین شرکت‌های دانش‌بنیان فناوری اطلاعات کشور تبدیل شده است.

web-unit

واحد وب

واحد وب سازمانی ویراتک با هدف رفع نیازهای فناوری اطلاعات در سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی و خصوصی با راه‌حل‌های نوین و محصولات تحت وب ایجاد گردید. این واحد با بهره‌گیری از فراروش‌های نوین در مهندسی نرم‌افزار، همچون معماری سرویس‌گرا و هوش سازمانی سعی کرده است با دیدگاهی متفاوت به حل چالش‌های سازمان‌ها بپردازد. در همین راستا سامانه‌ی مدیریت فرآیند به عنوان هسته‌ی معماری نرم‌افزاری در این واحد طراحی و تولید و در سازمان‌هایی با فرایندهای پیچیده و بحرانی به کار گرفته شده است. در ادامه با یکپارچگی سامانه‌ی مدیریت فرآیند با سامانه‌های مدیریت پروژه معروف مانند محصول مدیریت پروژه‌ی شرکت مایکروسافت، تولید سامانه‌ی اتوماسیون مکاتبات اداری و دبیرخانه و همچنین تولید سامانه‌ی مدیریت اسناد، نرم‌افزارهای وب سازمانی ویراتک به صورت مجموعه‌ای یکپارچه و کارا درآمده است. در بعد هوش سازمانی، در سامانه جستجوگر و مدیریت دانش سازمانی ویرا، از آخرین دستاوردهای هوش مصنوعی برای طبقه‌بندی و استفاده‌ی بهینه از اسناد سازمانی بهره گرفته شده است.

rahtech-unit

واحد ره‌تک

واحد ره‌تک کار خود را با همکاری صنعت و دانشگاه‌های معتبر کشور از جمله دانشگاه صنعتی شریف در قالب شرکت ره‌تک هوشمند شریف آغاز نمود. این واحد توانست در اندک زمانی سامانه مدیریت ناوگان پخش و سامانه‌ی هوشمند مدیریت ناوگان اتوبوس‌رانی را با قابلیت‌های کامل و منحصر به فرد عملیاتی کند. پس از آن به پشتوانه همکاری دانشگاه صنعتی شریف با شهرداری تهران، سامانه مسیریاب حمل و نقل عمومی شهر تهران با قابلیت مسیریابی از طریق مترو، اتوبوس و تاکسی توسط این مجموعه پیاده‌سازی شد و به بهره‌برداری رسید.

ما در ره‌تک در تلاشیم بهترین محصولات را در حوزه خدمات مبتنی بر مکان و حمل و نقل هوشمند ارائه دهیم.

system-unit

واحد سیستم

واحد سیستم با رویکرد ارائه‌ی سامانه‌ها و راه‌کارهای سیستمی با هدف افزایش سطح امنیت اطلاعات در سازمان‌ها و مجموعه‌های مختلف کشور آغاز گردید.با توجه به جایگاه ویژه‌ی ایرانِ امروز، مسئله امنیت در سامانه‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات در ایران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در سال‌های اخیر ایران همواره آماج حملات سایبری دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی کشورهای متعددی بوده است. به همین سبب واحد سیستم کوشیده است با ایجاد یک تیم فنی کارآمد و بروز، تمام توان خود را بر مسائل زیرساختی امنیت در حوزه فناوری اطلاعات متمرکز نماید.در همین راستا واحد سیستم به سبب تسلط و بکارگیری فناوری‌های روز دنیا سامانه‌هایی در حوزه‌ی امنیت سیستم عامل و شبکه، تحلیل ترافیک شبکه و سامانه‌های نهفته را طراحی و تولید نموده است.

droid-unit

واحد درویدتک

رسالت درویدتک طراحی و ساخت برنامه‌های کاملا بومی با رابط‌های کاربری نوین و جذاب در حوزه‌ی موبایل (Android و iOS) است. این واحد در حوزه‌ی مخاطب عام با پیاده‌سازی رابط‌های کاربری جذاب، موفقیت‌ها و بازخوردهای خوبی از کاربران ایرانی کسب کرده است و در حوزه‌ی مخاطب خاص نیز با تعدادی از معتبرترین شرکت‌های خصوصی در حال همکاری است.

همکاری با ناشران و نویسندگان به منظور ترویج آسان‌تر کتب الکترونیک فارسی، مشاوره در زمینه طراحی مدل کسب و کار در حوزه‌ی موبایل و ارائه‌ی سرویس‌های زیرساختی موبایل برای سازمان‌ها و شرکت‌ها از جمله خدمات این واحد است.

توانمندی‌های ما، فراتر از انتظار شما

مشتریان ویراتک علاوه بر نیاز به راه‌اندازی سیستم‌های نرم‌افزاری پایه، خواستار برآورده کردن ویژگی‌هایی هستند که مختص نیازمندی‌های آن‌ها است و انتظار دارند ویراتک با ارائه راه‌کارهای خاص منظوره و سفارشی‌سازی خدمات خود این نیازها را برآورده سازد.

ما باور داریم یک محصول نرم‌افزاری زمانی می‌تواند ارزش‌های استفاده از فناوری اطلاعات را در یک سازمان مشخص سازد که به صورت موثر در فرآیندهای سازمانی از آن استفاده شود. به همین دلیل، مهندسی نیاز مشتریان در حوزه‌های مختلف و درک فرآیندهای اجرایی که در آن‌ها محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند با استفاده از کارشناسان متخصص، برگزاری جلسات و بررسی شرایط و فرآیندهای صنعت از نزدیک، از جمله مسائلی است که به آن توجه خاصی می‌شود.


vira-services

 

توانایی تحلیل داده‌ها با حجم بالا

قدرت ارائه راه حل در سیستم‌هایی با حجم داده‌ای بالا و اجرای الگوریتم‌های پیچیده بر روی این حجم داده به صورت برخط این امکان ویژه را برای سازمان‌هایی با حجم داده‌های بالا محیا می‌کند تا بتوانند از سیستم‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات در فرآیندهای کسب و کار خود استفاده کنند. دریافت و تحلیل داده‌های بیش از ۲۰۰۰ اتوبوس در شهر مشهد که روزانه بیش از ۱۰ میلیون نقطه مکانی به سیستم ارسال می‌کنند به منظور ایجاد گزارشات سطح بالا از وضعیت خطوط و زمان رسیدن اتوبوس‌ها به ایستگاه‌ها، در ابتدای مسیر حرکت ویراتک نشان از این توانمندی در ویراتک دارد.

توانمندی‌های توسعه و مهندسی نرم‌افزار

آشنایی کامل این مجموعه با ابزارها و متدولوژی‌های مهندسی نرم‌افزار و توسعه نرم‌افزار مبتنی بر استانداردها و متدولوژی‌های مطرح بستر ایجاد سامانه‌های نرم‌افزاری با کیفیت را فراهم کرده است.

 • استفاده از مکانیزم­های عیب­یابی، Profilingبرای تست و تشخیص خطا
 • طراحی بر مبنای سامانه‌های خط تولید نرم‌افزار و مهندسی محصول
 • ارائه خدمات سرویس‌گرا و مبتنی بر فناوری‌های مربوط به سرویس‌گرایی
 • تجربه فراوان در تحلیل نیازمندی‌های سامانه و طراحی الگوهای استاندارد برای نیازمندی‌های مختلف مانند توسعه‌پذیری، قابلیت اعتماد و امنیت
 • آشنایی کامل با زیان‌های مدل‌سازی فرآیند، داده و سامانه مانند BPMN، UML و روش‌های مدل‌سازی فرمال

 

قدرت توسعه سامانه‌های تحت وب

مجموعه ویراتک با تجربه بالای تولید سامانه‌های تحت وب، استفاده از فناوری‌ها و بسته‌های کاری پیشرفته و دارای بسته‌ی کاری خاص خود، قدرت تولید سامانه‌های تحت وب مختلف را دارد.

 • طراحی معماری مبتنی بر الگوهای معماری چند لایه، با در نظر گرفتن طراحی مبتنی بر مولفه (Component Based Development)
 • مسلط بر زبان‌های برنامه ‌نویسی مختلف تحت وب و توسعه ابَر سامانه‌های تحت وب به زبان Java
 • استفاده از سامانه‌های پیشرفته هویت‌سنجی کاربران و پشتیبانی از SSL
 • مسلط به تکنیک‌های ارتباط با پایگاه داده و کار با داده‌های حجیم (Big Data)
 • قدرت تست بخش‌های سامانه به صورت خودکار به علت استفاده از معماری و چارچوب نرم‌افزاری استفاده شده

 

قدرت طراحی الگوریتم، هوش مصنوعی و داده‌کاوی

توانایی تحلیل و طراحی الگوریتم‌های پیچیده توسط نیروی انسانی نخبه مجموعه با بیش از ۱۰ سال تجربه در طراحی الگوریتم و داده‌ساختارها و برخورداری از یکی از قوی‌ترین واحدهای تحلیل و طراحی الگوریتم در کشور، این امکان را به ما می‌دهد تا زیرساخت ارائه پیچیده‌ترین الگوریتم‌های مورد نیاز شما را داشته باشیم.

 • تسط کامل بر الگوریتم‌های پایه، داده‌ساختارهای پیچیده، هندسه محاسباتی، گراف، شبکه اجتماعی، نظریه اعداد، برنامه‌نویسی خطی و محدب و الگوریتم‌های جویباری
 • تسلط بر روش‌های نگهداری و تحلیل داده‌های با حجم بالا
 • آشنایی با تکنولوژی‌های انباره‌سازی داده‌ها (Data Warehouse) و سامانه‌های OLAP و ساخت Cube روی داده‌ها
 • طراحی سامانه‌های بازیابی اطلاعات از میان انبوه داده‌ها (Information Retrieval)
 • تسلط بر الگوریتم‌های یادگیری ماشین

سیستم عامل در دستان نخبگان ویراتک

ویراتک به واسطه‌ی نیروی انسانی خود توانایی راه‌اندازی و توسعه نرم‌افزار در سیستم عامل‌های مختلف را دارا است. قدرت راه‌اندازی و استقرار سامانه‌های وب در سیستم عامل لینوکس و ویندوز، توسعه محصولات در سیستم عامل لینوکس و تولید نرم‌افزارهای تعبیه شده نشان از این توانمندی دارد.

 • اختصاصی‌سازی سیستم‌عامل لینوکس
 • اختصاصی‌سازی سیستم‌عاملی لینوکس برای کار در محیط سخت‌افزارهای Embedded و تسط بر سیستم عامل برخط (RTOS)
 • توسعه محصولات مبتنی بر QT
 • تولید هسته‌های گرافیکی ۲ بعدی و ۳ بعدی در بستر لینوکس و کتابخانه OpenGL
 • توانایی استفاده و اختصاصی‌سازی کتابخانه و واسط POSIX و استفاده از کاربردهای چندریسمانی
 • اجرای شبیه‌سازی‌های شبکه با پهنای باند گیگابیتی

 

سیستم عامل در دستان نخبگان ویراتک

ما در ویراتک همواره سعی کرده‌ایم با توجه به آخرین فناوری‌های موجود و روند‌های طراحی گرافیک و تجربه‌ی کاربری در دنیا، تجربه‌های کاربری ایده‌آل و استانداری برای نرم‌افزارها تولید کنیم.

تیم رابط و تجربه‌ی کاربری ویراتک تا بحال در بسترهای مختلفی مانند وب، آندروید و ویندوز به تولید رابط‌های کاربری پیشرفته پرداخته است. حجم کم، کارایی و سرعت بالا و زیبایی رابط کاربری از جمله اصول اولیه ما در تولید و توسعه رابط‌های کاربری است.

استفاده از تکنولوژی‌های سرویس‌گرا برای اتصال واسط‌های کاربری به سامانه‌ها و پیاده‌سازی این واسط‌ها از طریق تکنولوژی‌های وب، واسط‌هایی سریع و روان شکل می‌دهد که امکان استفاده همزمان تعداد زیاد کاربران را به ما می‌دهد.