سیستم

تولید سامانه‌های نرم‌افزاری امنیت اطلاعاتی، شبکه‌ای و سامانه‌های نهفته و به طور کلی‌تر سیستم‌های نزدیک به سخت‌افزار چالش‌های فنی فراوانی را ایجاد می‌کند و اغلب این سامانه‌ها در کاربردهای بحرانی و حساس به کار می‌روند که نیاز به ارائه راه حل‌های فنی پیشرفته را دو چندان می‌کند. واحد سیستم با بکارگیری الگوهای روز دنیا، سامانه‌هایی در حوزه‌ی امنیت سیستم عامل و شبکه، تحلیل ترافیک شبکه و سامانه‌های نهفته در جهت رفع نیازهای کشور در این زمینه تولید کرده است.

system-unit

توانمندی ها

ارائه سطوح یالای امنیت اطلاعات در سازمان

ایجاد بسترهای امن برای کاربران سازمانی، انتقال داده‌ها به صورت امن در درون سازمان و راه‌اندازی مراکز داده‌ی امن و سرورهایی با امنیت بالا برای سازمان‌های ما از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. عدم توجه به ایجاد اینگونه بسترها گاه هزینه‌های جبران‌ناپذیری برای سازمان‌ها ایجاد کرده و چارچوب‌های شکننده برای کشور بوجود آورده است. توجه به کل فرآیند چرخش اطلاعات در سازمان، مبنای معماری محصولات واحد سیستم است تا بتوانیم برای دستیابی به یک سازمان امن همراه شما باشیم.

توسعه میتنی بر بستر لینوکس

لینوکس به عنوان یک سیستم عامل متن باز که امکان تولید محصولات با کارآیی بالا را به ما می‌دهد، یک بستر ایده‌آل برای تولید محصولات واحد سیستم است. امروز، سرمایه انسانی ما در واحد سیستم به قدرت بالایی در سفارشی‌سازی لینوکس و توسعه محصولات در بستر لینوکس رسیده است.

 

بکارگیری فناوری کارا

تا به حال راه‌کارهای متعددی به منظور افزایش توان پردازشی سامانه‌ها ارائه شده است. ما در واحد سیستم با ایجاد تسلط فنی بر این راه‌کارها و بکارگیری‌ آن‌ها در محصولات خود تجربه‌ی استفاده حداکثری از سخت‌افزارها را برای مشتریان خود فراهم می‌آوریم.

ارائه راه کارهای مبتنی بر شبکه

امروزه مسئله شبکه به جزء لاینفک سامانه‌های IT تبدیل گردیده است. به همین جهت واحد سیستم در راستای ماموریت خود در دو حوزه امنیت و کارایی شبکه به طور تخصصی وارد شده و محصولات خود را با سطوح بالایی از امنیت و کارآیی برای مشتریان خود تولید کرده است.

توانایی ایجاد سامانه های اتکاپذیر و بحرانی

همزمان با رشد سامانه‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات، معیارهای کیفی ارزیابی آن‌ها نیز رشد نموده است. اگرچه در گذشته معیارهای کیفی برای ارزیابی یک سامانه به معیارهایی همچون میزان تعامل‌پذیری و سرعت اجرای آن محدود میشد؛ اما امروز ما معیارهایی همچون دسترسی‌پذیری، اتکاپذیری، قابلیت اطمینان و تحمل‌پذیری خطا را به عنوان معیارهای اصلی تولید محصولات خود در نظر می‌گیریم.

محصولات

sadaf

ما در سیستم عامل صدف، مسئله امنیت سیستم‌عامل‌ها را به عنوان اصلی‌ترین مسئله امنیتی کامپیوترهای سازمانی تشخیص داده‌ایم. در این راستا، در صدف یک معماری سراسری برای مدیریت تمام گره‌های شبکه‌های درون‌سازمانی ارائه گردیده است. این معماری با اعمال یک چارچوب کاملاً مشخص و از پیش طراحی شده بر روی تمامی اجزای شبکه، احتمال رخداد حملات سایبری و خطاهای انسانی را به حداقل رسانیده است.
این سامانه در عین اعمال محدودیت‌های امنیتی متعدد در پس‌زمینه،‌ قادر است یک واسط گرافیکی کاملاً کاربرپسند به کاربران کامپیوترهای سازمانی و یک پنل مدیریتی کارا به مدیران سازمان ارائه نماید.

virtualization

امروزه مجازی‌سازی ماشین‌ها و برنامه‌ها جایگاه بسیار ویژه‌ای در سازمان‌ها یافته است و سازمان‌ها از این طریق قادر به حل بسیاری از مشکلات خود اعم از بهینه‌سازی توان پردازشی و مدیریت سخت‌افزارها شده‌اند. به همین جهت در حال حاضر شرکت‌های متعددی در دنیا در حال توسعه محصولات در این حوزه هستند، که از سرشناس‌ترین آن‌ها می‌توان شرکت‌های VmWare و Microsoft را نام برد.